Motylarnia w Rozewiu – zanurz się w bajecznym świecie motyli!

Piękno przyrody od zawsze przyciąga i fascynuje. Bogactwo kolorów, kształtów, rozmaitych roślin i zwierząt tworzy oazę dla odpoczynku i relaksu dla najmłodszych i tych nieco starszych. Takim właśnie miejscem może być Motylarnia w Rozewiu. Usytuowana w malowniczym zakątku polskiego wybrzeża, tuż koło słynnej Latarni Morskiej, przyciąga wszystkich spragnionych kontaktu z naturą. Wizyta w niej to jednak nie tylko zabawa. To okazja do nauki i poznawania wielobarwnego i niezwykle bogatego świata owadów.

Motylarnia – ogród pełen kolorowych motyli

Wyobraź sobie wyjątkowy ogród. Pełen egzotycznych roślin i kwiatów. Ogród, w którym swobodnie latają najpiękniejsze i najbardziej kolorowe okazy motyli z całego świata. Takim właśnie miejscem jest motylarnia. To oaza stworzona dla najpiękniejszych owadów, której gościem stać się może każdy z nas. To właśnie tam spotkać można najbardziej nawet egzotycznych przedstawicieli rodziny motyli we wszystkich stadiach ich życia, obserwować ich zachowania i zwyczaje, podziwiać unikalne kształty oraz barwy. A nawet być świadkiem przemiany niepozornych poczwarek w piękne, kolorowe i majestatyczne motyle.

Wizyta w motylarni bez wątpienia jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników i entuzjastów przyrody. Pozwala przyjrzeć się naturze z naprawdę bliska. Obserwować, poznawać sekrety, a nierzadko wręcz doświadczać bliskich interakcji z jednymi z najpiękniejszych, a przy tym i najdelikatniejszych stworzeń na naszej planecie. Daje możliwość odpoczęcia i zrelaksowania się w unikalnym i egzotycznym otoczeniu i towarzystwie. To dlatego właśnie motylarnie cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością, a z roku na rok odwiedza je coraz większa liczba gości.

Dlaczego warto odwiedzić Motylarnię w Rozewiu?

Motylarnia w Rozewiu to największy tego typu obiekt w Polsce. I jedna z najciekawszych atrakcji dla małych i dużych. Każdego roku odwiedza go niezliczona liczba turystów ze wszystkich zakątków naszego kraju. To miejsce rodzinnych spotkań i szkolnych wycieczek. Zachwyca bioróżnorodnością, wielobarwnością i specjalnie stworzonym na potrzeby zamieszkujących je motyli mikroklimatem. Pozwala zbliżyć się do natury w sposób, jaki nie jest możliwy na co dzień. Szczególnie w pochmurne dni, gdy za oknem plucha i pogoda niesprzyjająca plażowaniu, daje swoim zwiedzającym możliwość obcowania z egzotyką, jakiej nie zaznają nigdzie indziej.

Dzięki wykwalifikowanym przewodnikom Motylarnia w Rozewiu uczy poprzez zabawę. Przedstawia cykle życiowe motyli, ich tryb życia, zwyczaje i potrzeby, zapoznaje z  siedliskami i ekosystemami, których są nierozłączną i integralną częścią. Daje chwilę wytchnienia od nierzadko szarej codzienności. Pozwala zrelaksować się w wyjątkowych i niespotykanych nigdzie indziej okolicznościach przyrody. Zagorzałym fotografom pozwala zaś uchwycić piękno natury i wielobarwność przyrody oraz uwiecznić je na jedynych w swoim rodzaju zdjęciach. Zaprasza do swojej egzotycznej krainy wszystkich, bez względu na wiek, a wizyta w krainie motyli z pewnością żadnego z gości nie pozostawi obojętnym.