Najlepsze buty na lato – eleganckie klapki

Coraz wyższe temperatury i przedłużające się lato wymaga dużo lepszego zaopatrzenia się w letnie obuwie. Warto posiadać obuwie przygotowane na wiele różnych sytuacji i pasujące do różnych stylizacji. Dosyć uniwersalną formą butów na lato są klapki.

Rodzaje klapków

Klapki możemy podzielić na kilka różnych rodzajów. Oczywiście najprostsze są zwykłe, płaskie, jednak poza tym wyróżniamy:

  • japonki,
  • klapki na koturnie,
  • klapki na obcasie,
  • klapki na platformie,
  • mule (czyli klapki zakrywające palce).

Każdy rodzaj klapek ma swoje zalety i wady, jednak ich cechą wspólną jest lekkość noszenia i dobra wentylacja dla stopy w upalne dni. Niewątpliwą zaletą każdego rodzaju klapek jest też prostota w ich zakładaniu i zdejmowaniu, dzięki czemu można je zdjąć w każdym momencie.

Jakie markowe klapki wybrać

Decydując się na jeden konkretny typ klapek należy wziąć pod uwagę, czy stawia się na stylizację, czy wygodę.

Bardzo modnym i zarazem najwygodniejszym rodzajem, są markowe klapki typu japonki. Są one bardzo wygodne, zasłaniają niewielką część stopy i pasują do większości letnich kreacji. Ich dużą zaletą jest uniwersalność, ponieważ można je założyć zarówno na wyjście do restauracji, jak i na plażę.

Szukając bardziej ekstrawaganckiej stylizacji warto wybrać klapki na obcasie. Większość modeli jest równie szykowna jak klasyczne buty na obcasie, ale utrzymuje zalety wynikające z otwartej konstrukcji. Takie obuwie idealnie komponuje się ze zwiewnymi sukienkami, a nawet letnimi kreacjami wieczorowymi. Pamiętać tylko trzeba, że w tym przypadku trzeba stawiać na klapki markowe, by uniknąć szybkiego zniszczenia i zapewnić sobie najwyższą wygodę noszenia.

Kobiety stawiające na wyróżnianie się z tłumów postawić mogą na klapki na koturnie, lub na platformie jeśli nie lubią obuwia z podniesioną piętą. Z pewnością przykują one uwagę niejednej osoby, szczególnie jeśli będą wyeksponowanym elementem przy skromniej wyglądającym ubraniu. Markowe klapki na koturnie mają tą przewagę nad obcasem, że są wygodne do noszenia nawet po nierównej nawierzchni, takiej jak kostka brukowa, lub kamieniste ścieżki.

Jeśli z jakiegoś powodu chce się ukryć palce (np. przez zniszczone na plaży paznokcie), najlepszym rozwiązaniem będą mule. Te klapki zakrywają palce, ale resztę stopy pozostawiają odkrytą. Są one trochę mniej wygodne termicznie od pozostałych rodzajów, jednak potrafią być prawdziwym ratunkiem w momencie, gdy nie mamy możliwości wykonania szybkiego pedicure.

Klapki są dla każdego.

Obuwie typowo letnie nie powinno mieć ograniczeń wiekowych, czy związanych ze statusem społecznym. Ładne markowe klapki wyglądają dobrze na każdej nodze, niezależnie od wieku ich właściciela. Pamiętać trzeba, że noszenie klapek, to przede wszystkim dbanie o swoje zdrowie. Przegrzewanie stóp latem nie jest zdrowe i może prowadzić do wielu schorzeń, w tym trudnej do wyleczenia grzybicy. Lepszym rozwiązaniem jest pozwolenie stopom oddychać. Jedynym zaleceniem przy noszeniu tego rodzaju obuwia, jest używanie kremów do stóp, które będą dbały o ich właściwe nawilżenie.